Participare la etapa națională a CONCURSULUI NAȚIONAL TRANSCURRICULAR ”IONEL TEODOREANU”, organizat la Iași,

În perioada 19-21 mai 2017, eleva liceului nostru, Teodora Haiduc, din clasa a VI-a A, a participat la etapa națională a CONCURSULUI NAȚIONAL TRANSCURRICULAR ”IONEL TEODOREANU”, organizat la Iași, la Colegiul Național Costache Negruzzi. La etapa națională a olimpiadei de limba și literatura română a participat câte un elev pe fiecare nivel de clasă din învățământul gimnazial din județul nostru, iar Teodora, reprezentanta clasei a VI-a a județului Sibiu,  a obținut calificarea la acest concurs în urma clasificării foarte bune la olimpiada județeană, din luna februarie a acestui an. Participarea la un concurs național a fost o experiența minunată pentru Teo a noastră, o încununare a muncii din toți anii anteriori, iar pe noi, dascălii ei, ne-a făcut mândri. Mult succes în continuare tuturor elevilor noștri și la cât mai multe participări la astfel de concursuri!